четвер, 19 січня 2017 р.

Новини освіти та науки в Україні

Лілія Гриневич: Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів


Вчителі не мають займатися «всеобучем», але повинні надавати фахові консультації батькам щодо виховання та навчання дітей. На цьому акцентувала увагу Міністр освіти і науки України сьогодні, 17 січня, під час спілкування з освітянами Чернігівської області.
«Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: «зробіть з ним щось». Це неправильно, значна кількість батьків не знають, що можна зробити, хіба що побити та посварити. Учитель має допомогти батькам знайти правильний вихід і вирішення ситуації», – відзначила Лілія Гриневич.
Вона додала, що для такої роботи сьогодні готові не всі вчителі, адже вони не мають відповідної кваліфікації, а психологічна служба в школах розвинена ще недостатньо потужно. Але до цього потрібно прагнути, саме з таких речей починається педагогіка партнерства та відповідальність кожного – учня, вчителя, батьків – за гідний рівень освіти школяра. Однак, щоб спонукати вчителів здобувати нові знання, потрібно створити необхідні умови.
Більше інформації за посиланням: Педагогічна консультація для батьків

неділя, 15 січня 2017 р.

10 найцікавіших фактів про виховання дітей у різних країнах

10 найцікавіших фактів про виховання дітей у різних країнах

Світлина від Learning.ua.
1. У Німеччині та Великобританії можна відвідувати дитячий садок з невисокою температурою та кашлем.
2. У Китаї в дитячий садок можна ходити з двох місяців. Декретної відпустки в цій країні практично не існує.
3. У США найбільш популярним методом покарання є методика «тайм-аут», при якій дитині пропонують трохи постояти осторонь і подумати над своєю поведінкою. 
4. У кожної другої дитини, що відвідує молодшу школу в Німеччині, є свій особистий мобільний телефон. А тривалий перегляд телевізора в цій країні дітям категорично забороняється.
5. На Сейшельських островах відзначають цілий місяць захисту дітей. Під час святкувань дітям дарують подарунки, влаштовують всілякі дитячі заходи й розваги.
6. У Великобританії заборонено робити зауваження чужим дітям.
7. У школах Японії не існує батьківських зборів. Батькам дозволено поспілкуватися з учителем і поговорити про свою дитину тільки 15 хвилин.
8. Найпопулярніший метод покарання у Бразилії – позбавлення дитини гри в футбол!
9. Для бельгійських дітей школа починається з трьох років. Проте на ділі вона більше нагадує дитячий садок, в рамках якого відбуваються розвиваючі заняття.
10. Згідно з останніми дослідженнями вчених, найбільш демократична модель виховання існує в Канаді. Саме там діти мають більше прав і свободи, а батьки вважають своїх нащадків партнерами і спілкуються з ними на рівних, починаючи із самого юного віку.

пʼятниця, 13 січня 2017 р.

Інтерактивна школа творчого вчителя

❗    Увага! Зимова сесія Інтерактивної школи творчого вчителя стартує вже 16 січня. 
Більше інформації за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeR4km3KriJ6v4V7v…/viewform
Світлина від Марини Довганової.

середа, 11 січня 2017 р.

НЕ - методичний посібник для вчителя ;)


НЕ - методичний посібник 
для вчителя ;)


У книзі зібрано корисні рекомендації, які:
👉    полегшать індивідуальну роботу з дітьми й батьками;
👉    підкажуть вихід зі складних ситуацій; 
👉    допоможуть провести батьківські збори;
👉    дібрати ключик до найважчого учня;
👉    знайти спільну мову з колегами й керівництвом.
І, найголовніше, покажуть як при цьому отримувати задоволення від роботи, знаходити час і сили для себе та своїх близьких, бути чудовим учителем і просто щасливою людиною!
Переглянути посібник можна за посиланням:
 Не - методичний посібник ;) 

вівторок, 10 січня 2017 р.

Як допомогти дитині відновитися після канікул



Як допомогти дитині відновитися після канікул

yak_dopomogti_ditini_vidnovitisya_pislya_kanikul.jpg (62.33 Kb)

Допомогти дитині адаптуватися після закінчення шкільних канікул можна, використовуючи на практиці рекомендації фахівців. Допомоги потребують не тільки діти молодшого віку, а й старшокласники. Підготовку до повернення в школу краще почати ще на канікулах, тоді процес адаптації пройде швидше і легше.
Читайте за посиланням: 



МОН проведе моніторинг якості 

початкової освіти

МОН проведе моніторинг якості початкової освіти

У Міністерстві освіти підписаний наказ про проведення загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти. Зокрема, документ передбачає проведення у 2017 році загальнодержавного моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи.

пʼятниця, 6 січня 2017 р.

Віншування до Різдвяної Коляди



Віншування до Різдвяної Коляди

vinshuvannya_do_svyatoi_kolyadi.jpg (86.66 Kb)
Різдво! Мабуть найчарівніше та найзагадковіше свято… Кожен рік ми маємо можливість наблизитися до цього таїнства зовсім близько. А що знають ваші діти про Різдво?
Вчити з дитиною вірші не тільки пізнавально, але й корисно. Особливо, якщо ваш малюк не горить великим бажанням вчити вірші - свято Різдва прекрасний привід вивчити хоча б один. До вашої уваги підбірка дитячих віншувань до різдвяної коляди, завдяки яким малюк стане безпосереднім учасником прекрасного свята Різдва.
Читайте за посиланням:

понеділок, 2 січня 2017 р.

Шопка – ляльковий вертеп

Шопка – ляльковий вертеп

shopka.jpg (144.74 Kb)
Ще у далекому XVII столітті мандрівні дяки, а також студенти підробляли собі на прожиття тим, що ходили в народ із невеликими шопками і розігрували вертепну драму. Позаяк ні інтернету, ні телевізорів у цей час не було, то такі народні дійства ставали шалено популярними серед дітей і дорослих. Відомо, що взимку селяни мали значно менше роботи – не працювали на полях, а переважно грілися вдома чи майстрували щось біля печі. Отже, було більше часу для спілкування і розваг.
Вертепне дійство супроводжувалось дотепними діалогами і комічними сценами з народного життя. Звісно, що основну роль у цій драмі надавали біблійному сюжетові народження Спасителя.
Шопку майстрували із двох ярусів – верхній називали Вифлеємом або «небом», а нижній – народним або «землею». Зі спідручних матеріалів робили й персонажів-маріонеток, якими керували, як у справжньому театрі ляльок. Були там різні персонажі: глупуватий мужик, циган, єврей, шляхтич, козак. Якщо ж на верхньому ярусі розмови велися по-мудрому, по-церковному, то на ярусі народному оживала проста селянська мова і жарти.
Більше цікавої інформації про сюжет різдвяного вертепу можна знайти, перейшовши за посиланням:





Новорічні завдання для розвитку дитини




Новорічні завдання 

для розвитку дитини

Новорічні завдання для розвитку дитини
Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам дітей дошкільного та молодшого шкільного віку різноманітні практичні завдання новорічної тематики, що дозволять цікаво й корисно провести час у період зимових новорічних канікул. «Новорічні» завдання у веселій та невимушеній формі розвиватимуть дитячу спостережливість, увагу, дрібну моторику та фантазію. Виконання запропонованих завдань покращить зорово-моторну координацію, тренуватиме пам’ять, сприятиме розвитку логічного та творчого мислення.
Читайте за посиланням:

неділя, 1 січня 2017 р.

10 чудових поезій на Різдво!

10 суперових поезій про Різдво!

Картинки по запросу картинки про різдво христове
Різдво в Україні святкують 7-го січня за Григоріанським календарем. 
В цей день особлива духовна радість, бо цей день - незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної Історії щирим і сповненим радості привітанням: "Христос рождається - Славіте Його!"
 Тож до вашої уваги збірка гарних поезій про Різдво, які можна вивчити зі своєю дитиною та порадувати своїх рідних та близьких у Святвечір!  

СВЯТВЕЧІР

На столі — свята вечеря. 
Вся родина — за столом. 
Відчиняє ангел двері 
Позолоченим крилом.


Благу вість нам сповіщає 
Про народження Христа. 
В хаті свято розцвітає, 
Гріє душу доброта.



Пахне сіном і кутею. 
Сяє зірка. Сніг скрипить. 
І колядка над землею 
З білим ангелом летить
Надія Гуменюк
Читайте інші поезії за посиланням: