Для батьків моїх учнів



Нова українська школа

Інформація для батьків про Нову українську школу


Шкідливі поради для батьків.Як правильно кричати на дитину.

yak_pravilno_krichati_na_ditinu.jpg (170.68 Kb)

Наслідуючи вірші Григорія Остера "Шкідливі поради", Dityinfo.com надає список шкідливих порад для батьків. Якщо будете виконувати всі ці поради (або навіть деякі) неухильно, одного разу настане день, коли ваша дитина звикне до вашого крику і не буде звертати на нього ніякої уваги. 
Читати більше за посиланням: Шкідливі поради для батьків)))



Ви шукаєте способи посилити почуття самоповаги вашої дитини? Тоді вам варто прочитати цю статтю. У ній містяться прості поради, яких буде цілком достатньо, щоби творити дива з особистістю вашої дитини і зробити її більш упевненою в собі. https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/494/
Читати більше за посиланням: Висока самооцінка дитини: поради батькам
Висока самооцінка дитини: поради батькам

Поради які допоможуть підтримувати в дитині творче начало

poradi_szo_dopomozhut_pidtrimuvati_v_ditini_tvorche_nachalo.jpg (.77 Kb)

У більшості випадків талановитими не народжуються, а стають. Безумовно, у кожної дитини вже з народження є певні здібності: хтось швидко рахує, у когось ідеально розвинений слух, а хтось може без зусиль робити гімнастичні вправи. Щоб допомогти дитині розкрити свої творчі здібності, їй необхідно створити певні умови, які будуть підтримувати, і заохочувати дитину до дій.



Вчимося легко. Як мотивувати дитину на навчання


yak_motivuvati_ditinu_do_navchannya.jpg (150.08 Kb)
Коли дитина любить вчитися - це радість для всієї родини. Вона сама біжить в музичну школу або сама і вчасно сідає за уроки, - і це не тільки економить батьківські нерви, але і дозволяє учневі домагатися найкращих результатів. Насправді найкращих. І зовсім інша справа, якщо вчитися дитині нудно і лінь. Як активувати чарівну мотивацію і допомогти діткам отримувати задоволення від навчання? - Спробуємо розібратися!
Читайте за посиланням: Як мотивувати дитину до навчання



Як допомогти дитині повірити в себе і відкрити свій талант

yak_dopomogti_ditini_poviriti_v_sebe.jpg (137.09 Kb)

Дуже важливо, щоб батьки зуміли дати відчути дитині, що вона - єдина у своєму роді. Від того, який образ «Я» утвердиться в дитині з дитинства, буде залежати її майбутнє, успіх не тільки в особистому, а й у всіх інших сферах життя.
Розповісти дитині про її унікальність та неповторність батькам необхідно, поки вона росте. Адже людина, яка вважає себе поганою, негарною, негідною поваги, мимоволі буде вести себе так, щоб інші постійно переконували її в зворотному, тобто не усвідомлюючи цього, буде вимагати до себе постійної уваги і щохвилинних підтверджень любові і визнання з боку оточуючих.



Страх перед школою – його прояви 
та причини

Страх перед школою – його прояви та причини

Ви помітили, що ваша дитина відмінно почуває себе у другій половині дня у п'ятницю, але вже в неділю після полудня в неї починає боліти голова чи животик? У понеділок уранці, безпосередньо перед виходом до школи, у дитини спостерігається температура або блювота? Такі прояви вказують на те, що ваша дитина страждає шкільною фобією.
Страх перед школою – це невротичний стан ситуаційного характеру, досить поширений у дітей. Так само, як і при інших ситуаційних фобіях, причини пов'язані не стільки з конкретним місцем (у даному випадку зі школою), скільки із ситуаціями, які виникають у ній. На відміну від того, що думають батьки зазвичай, дитина не завжди боїться контрольної роботи або тесту, вона може також боятись поведінки однокласників чи вчителів. Шкільна фобія в основному не пов'язана із труднощами в навчанні (хоча таке теж може бути).
Більше читайте за посиланням: Страх перед школою - його прояви та причини

«Пастки для почуттів», або 7 ознак байдужих батьків

0719_pastki_dlya_pochuttiv.jpg (169.87 Kb)


На жаль, у багатьох сім'ях не прийнято виражати емоції: «Не реви!», «Чому ти нервуєшся, це всього лише лялька», «Не сумуй, ми купимо тобі нову іграшку», «Не смійся так голосно, це непристойно». Якщо узагальнити ці часті і звичні фрази, які ми говоримо, часом і своїм дорослим друзям для вираження співчуття, виходить один і той самий зміст: «Тобі не можна відчувати».

Звідки такі реакції? Просто колись ми теж отримали «заборони на почуття» від своїх батьків, а тепер в тій чи іншій модифікованій формі передаємо їх своїм дітям.
Читайте за посиланням: 


Як боротися із завченою безпорадністю

Як боротися із завченою безпорадністю
Батьки можуть щиро не розуміти, що коли вони роблять для дітей занадто багато (як правило, в ім'я добра й любові), це суттєво демотивує їх і розхолоджує. Дитина може дійти переконання «Я не можу», коли дорослі будуть старанно робити за неї те, з чим вона цілком могла б упоратися сама. Інше можливе переконання: «Дорослі люблять мене тільки тоді, коли щось роблять для мене». Об'єднує ці помилки те, що обидві вони продиктовані так званою завченою безпорадністю (або набутою безпорадністю).
Читайте за посиланням:


Казкотерапія: виховання дітей казкою

kazkoterapiya_vihovannya_ditei_kazkoyu.jpg (67.91 Kb)

З давніх часів існує традиція розповідати дітям казки. Через історії, міфи і легенди передається з покоління в покоління накопичена століттями мудрість. Вони допомагають дітям формувати життєві принципи і правильні цінності. Сучасним батькам казки дають додаткові можливості. Використовуючи казки і придумування історій, можна допомогти дитині у вирішенні різного роду проблем і подоланні труднощів дорослішання. У цій статті ви дізнаєтесь, як батьки можуть використовувати деякі психологічні прийоми у вихованні дітей.

Читайте за посиланням:

Дитина і соціальні мережі. 10 порад батькам

diti_i_socialni_merezhi.jpeg (207.24 Kb)

Сучасний світ вже неможливо уявити без інтернету, знайомство з всесвітньою мережею у багатьох починається з досить раннього віку. Найпопулярніше захоплення на сьогоднішній день - соціальні мережі. Практично всі молоді люди, діти, їхні батьки і навіть бабусі й дідусі мають свої сторінки в тій чи іншій соціальній мережі
Читайте за посиланням:

Як допомогти дітям адаптуватись до школи


Отже, ваш малюк уже підріс і ходить до школи щоранку. Але замість величезної радості, якої ви очікували, ви виявляєте, що дуже часто – особливо по понеділках – він плаче вранці та скаржиться на біль у животі. Повірте, ваша дитина не прикидається. Занепокоєння негативно впливає на організм і справді здатне призводити до проблем зі шлунком, особливо в дітей. Але не хвилюйтеся, просто діти нерідко потребують додаткової допомоги для того, щоби звикнути до школи. Далі запропоновано десять порад, які допоможуть вам вирішити цю проблему.

Читайте за посиланням:

Як допомогти дітям адаптуватися до школи



Що робити, якщо дитина б'ється із друзями

Часто батькам доводиться зіштовхуватися з тим, що їхні діти б'ються зі своїми друзями й однолітками. У даному випадку йдеться про нормальні дитячі (хлоп'ячі) стосунки, а не про ситуації, пов'язані з реальною небезпекою, такі як булінг або хуліганство. У таких випадках діти безсилі самостійно впоратися з небезпекою, і батьки повинні зайняти активну позицію для мобілізації всебічної допомоги їм.

Читайте за посиланням:



Як батькам будувати стосунки з учителями?


Результати досліджень показують, що одним з найважливіших факторів, що впливають на успішність дитини в школі, є залученість батьків у її освіту, зокрема формування здорових стосунків між батьками та вчителями. Як бути впевненим у тому, що дитина отримує якісну освіту, на яку вона заслуговує? Беріть участь у її шкільному житті та представляйте її інтереси!
Батьки знають свою дитину краще за всіх. Вони знають про її сильні та слабкі сторони, про її можливості й потенціал. Батьки – це перші вчителі своїх дітей і найкраща група підтримки.

Читайте за посиланням:

Як хлопчиків зацікавити читанням

Батьки маленьких хлопчиків часто заздрять своїм друзям, які виховують дівчаток. Вони можуть спокійно сидіти, улаштовувати чаювання, займатись однією справою довше п'яти хвилин, гратись однією іграшкою, доки мама відійде у ванну тощо.

Читайте за посиланням:


Спілкування з дитиною: від конфліктів до довіри


Інформація, що міститься в даній статті, допоможе перетворити конфлікти на позитивний досвід навчання. Тут наводяться два різних підходи до вирішення конфліктів між будь-якими двома або більшою кількістю осіб у сім'ї. Хоча більше уваги приділяється конфліктам між батьками й дітьми, ви можете застосовувати описані принципи під час конфліктів будь-якого роду.

Читайте за посиланням:
Спілкування з дитиною: від конфліктів до довіри

    Значення невдач і поразок 

для вашої дитини

Картинки по запросу поразка дитини
Ви коли-небудь порушували правила настільної гри так, щоб ваші діти не програли? Чи доводилося вам уповільнюватися під час жартівливих перегонів на велосипедах, щоб ваша дитина прийшла до фінішу першою? На перший погляд, це має сенс. На відміну від маленького дошкільника доросла людина може легко впоратися з поразкою й переключитись на щось інше. Дозволяючи дитині виграти, ви тим самим захищали її від поганого самопочуття й кепського настрою.
Однак, згідно з дослідженнями, поразка – це позитивний досвід для дитини, вона допомагає їй розвинути в собі здатну до емпатії (чуйну) та врівноважену людину.

Читайте за посиланням:
Значення невдач і поразок для вашої дитини

Як знизити в дитини рівень стресу й тривоги


Як знизити в дитини рівень стресу й тривоги
Безсумнівно, почуття тривоги властиве не тільки дорослим, а й дітям. Його прояви виявляють практично у 20 % школярів. Однак ще більша кількість дітей переживають стрес, що не діагностується як тривожний розлад. Як же можна допомогти дітям знизити рівень стресу та тривоги?
Читайте за посиланням:
Як знизити в дитини рівень стресу і тривоги


Батьківські помилки та шкільні успіхи дітей

Батьківські помилки та шкільні успіхи дітей
Більшість батьків намагаються робити все, щоб їхні діти були готові до кожного нового навчального року: купують шкільне приладдя й новий одяг, розмовляють з дітьми про те, скільки радості й задоволення принесе їм новий навчальний рік, і багато-багато іншого. Здавалося б, усе підготовлено – усе добре, але батьки все одно турбуються, чи зможуть вони ефективно допомагати дітям при виконанні домашніх завдань і підтримувати їх задоволення від навчання, яке повинно залишитися з ними на все життя.Ми хочемо, щоб наші діти досягали успіху, щоб вони раділи своїм досягненням та отримували додаткові можливості в майбутньому. Але нас гнітить хвилювання, чи не відобразиться погане навчання дитини на нас як батьках. Ми відчуваємо тиск, щоби зробити все для досягнення успіху нашими дітьми. Часто з найкращими намірами ми використовуємо зовсім неправильні стратегії.
Читайте за посиланням:

Немає коментарів:

Дописати коментар